Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas teada saada palju pean elatist maksma nüüd 2022. aastast?13.01.2022

Tere
Olen 15 a. lapse isa ja kohus mõistis 2010a, minult lapse elatiseks välja 2500 krooni kuus ja kuni siiamaani olen tasunus vastavalt min elatisele 292eur kuus kohtutäiturile pluss maksimaalselt 100 eurot kuus taskuraha. Kirjutasin ka kohtutäiturile kuid vastati, vaadake www.just.ee kuid sealt ei leia konkreetset summat. Kui palju olen kohustatud elatist maksma alates 2022 aastast?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui kohus on Teilt elatise välja mõistnud muutuva suurusena pooles alampalga summas, siis perekonnaseaduse muudatustega eelmise (ja ka üleeelmise) aasta miinimumelatise summa 292 eurot nö külmutatakse - ka käesoleval aastal, kui alampalk on tegelikult kasvanud, on elatise summaks 292 eurot.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand