Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas jagatakse abielulahutusel abielu ajal laenuga (mitte liisinguga) ostetud autot?14.12.2023

Tere! Kuidas jagatakse abielu lahutusel autot mis on abielu ajal soetatud laenuga (mitte liisinguga)? Laenu võtja olen ainult mina ja makseid teostasin ka ainult mina.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui abieluvararežiimiks on varaühisus ja auto on soetatud abielu ajal, on tegemist abikaasade ühisvaraga. Abielu lahutamisel jagatakse ühisvara abikaasade vahel võrdsetes osades.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand