Perekonnaõigus

Küsimus: Kas peale abieluvaralepingu annulleerimist jääb kehtima lahusvara suhe või see automaatselt muutub ühisvarasuhteks?20.12.2023

Tere. Mul on selline küsimus. Kui juhtub nii, et kohtu kaudu võlausaldaja annulleerib meie abieluvaralepingu, kas sellega lõpetakse meie lahusvarasuhe ka? Või sellega annulleeritakse ainult meie tehing, kus mees oluliselt määral loobus oma varast? Kas peale abieluvaralepingu annulleerimist jääb kehtima lahusvara suhe või see automaatselt muutub ühisvarasuhteks? Tänan!

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Vastus Teie küsimusele sõltub sellest, kas tühistatakse abieluvaraleping tervikuna või mõne konkreetse eseme osas.

Kui algselt oli varasuhteks varaühisus, abieluvaralepinguga määrati varasuhteks lahusvara ja leping tühistatakse tervikuna, kohaldub edaspidi eelnev varasuhe ehk varaühisus. Kui tühistatakse tehing konkreetse eseme osas, jääb lepinguga valitud varasuhe kehtima.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand