Perekonnaõigus

Küsimus: Kui täisealine laps võtab akadeemilise puhkuse koolist ja läheb tööle, kas siis pean maksma edasi elatist?08.04.2024

Kui täisealine laps võtab akadeemilise puhkuse koolist ja läheb tööle, kas siis pean maksma edasi elatist?
Juhul kui läheb kooli tagasi sügisel kas siis pean hakkama uuesti maksma elatist.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Täisealise, õppiva lapse õigus ülalpidamisele oleneb tema abivajadusest - see tähendab seda, et kui laps on suuteline enda teenitud vahenditest oma ülalpidamiskulud ise kandma, ei ole tal alust nõuda vanematelt ülalpidamist.

Kui täisealine, õppiv laps käib küll tööl, aga enda ülalpidamisega täies ulatuses ise hakkama ei saa, on tal õigus nõuda vanematelt ülalpidamist selles osas, mida ta ise katta ei suuda.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand