Perekonnaõigus

Küsimus: Mida eksnaise vaimse terrori vastu saaks ette võtta?16.12.2011

Tere,
Mure selline, et elukaaslase eksnaine terroriseerib meest igapäevaste kõnede ja sõnumitega. Neil on ühine laps, kellele on ka kohtu kaudu välja nõutud elatis, mida mees maksab. Paar aastat tagasi oli ta aga mingi aja töötu ja sellest ajast on tekkinud elatise võlg, mida korraga ära maksta pole võimalik. Eksnaine helistab mehele mitmeid kordi päevas ja saadab ähvardavaid (ka halavaid jne) sõnumeid. Samuti on mind ja meie last sõimatud kõikvõimalike sõnadega.
Kas seaduse piires on võimalik midagi sellise vaimse terrori vastu ette võtta? Paljud sõnumid on ka salvestatud.
Lihtsalt telefoninumbreid vahetama ei taha hakata, kuna mees lapsega soovib ikkagi edasi suhelda (ei ela samas linnas ja seega ei kohtu väga sageli, enamasti suheldakse telefoni teel)
Tänan!

Vastus: Kairi Pobbul, advokaat, Taivo Saks & Partnerid Advokaadibüroo, www.tsp.ee

Kui sõnumid ja telefonikõned sisaldavad tapmisega, tervisekahjustuse tekitamisega või olulises ulatuses vara rikkumise või hävitamisega ähvardamist ning kui on olnud alust karta ähvarduse täideviimist, siis tasuks pöörduda avaldusega politsei poole, sest selline teguviis on karistatav. Kui eksnaise tegevus on aga lihtsalt tüütu, tasuks seda ignoreerida.