Perekonnaõigus

Küsimus: Kas on õigust lugeda kodulaenu lapsele tehtavate kulutuste hulka?21.12.2011

Kas on õigust lugeda kodulaenu lapsele tehtavate kulutuste hulka? Laenusumma 110, sealhulgas ka tagatisvara laen. Vanemad jagavad poole kulutustest, kuid eluaseme laenu puhul vist oleks elatisse arvestatav summa 110 pooleks, ehk 55 ja viimane omakorda pooleks. Minu sissetulekud jäävad 400 euro kanti ja elukaaslane on laenu kaastaotleja, vara on lahusvara ja ainult minu oma.

Vastus: Kairi Pobbul, advokaat, Taivo Saks & Partnerid Advokaadibüroo, www.tsp.ee

Tere,

Eluasemelaenu maksed ei kuulu otseselt lapsele tehtavate kulutuste alla, sest eluase soetatakse laenu abil ühe poole lahusvara hulka. Siiski võivad pooled kokku leppida või kohus vanema nõudel otsustada, et osa laenumaksetest tuleb lahus elaval vanemal siiski kanda.