Perekonnaõigus

Küsimus: Mind hoitakse lapsest eemale, mida saan ette võtta?06.01.2012

Tere,
Olen üks "kalevipoegatest" soomemaal. Lugu järgmine, et 2009. aastal sündis väike tüdruk, edasi läks nii, et 5 kuud olin kodus tööta, raha suurt sisse ei toonud. 2010. aasta veebruarist läks naine tütrega minema, alates sellest ajast olen maksnud elatisraha nii nagu seadus on ette näinud. Edasi on minu mure see, et ta ei vasta mu kõnedele või kui vastab, on tal iga kord vabandus, et tal pole aega jne. Lapsega kohtuda ei ole võimalik, mida soovitate mul teha? Olen kuulnud, et Eesti kohtutes naised alati võidavad, on see tõsi?

Vastus: Kairi Pobbul, advokaat, Taivo Saks & Partnerid Advokaadibüroo, www.tsp.ee

Mõlemal lapse vanemal on seadusega kaitstud õigus last hooldada ja temaga isiklikult suhelda. Kui lapse ema piirab Teie õigusi, siis tuleks vastava nõudega esmalt tema poole pöörduda ning kui sellest abi ei ole, võib esitada nõude kohtusse. Kohus lahendab nõude hagita menetluse käigus, arvestades eelkõige lapse huvisid.
Kuulujutt, et Eesti kohtutes alati vaid naised võidavad, ei vasta absoluutselt tõele. Küll võib aga menetluse tulemus sõltuda esindaja valikust.