Perekonnaõigus

Küsimus: Millised on elatise maksekäsu kiirmenetluse tähtajad?01.01.2012

Elatisnõude kiirmenetlus peaks maksimaalselt välismaale toimetades aega võtma 30 päeva (kättetoimetamine) + 30 päeva (vastuväite esitamine). Alustasin menetlust 19.11.2011, hetkeseisuga pole nõuet võlgnikule veel kätte toimetatud. Kohtul on olemas kõik vajalikud kontaktandmed võlgniku kohta. Milline osa siit on kiirmenetlus ja kui kaua selline protsess tegelikult aega võib võtta?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Antud küsimusele ei ole kahjuks võimalik anda ühest vastust, kuna ilmneda võivad erinevad asjaolud. Eeskätt tuleb arvestada, et dokumentide kättetoimetamine võlgnikule võib kujuneda oodatust koplitseeritumaks. Samuti võtab aega võlgniku esitatud vastuväite kättetoimetamine Teile.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand