Perekonnaõigus

Küsimus: Uus abikaasa soovib minu lapse lapsendada, mul on ainuhooldusõigus, kas lapsendamiseks peab olema ka lapse isa nõusolek?01.01.2012

Tere,
Tekkis küsimus seoses lapsendamise võimalikkusega. Nimelt olen abielus uue mehega ja endisest abielust on mul laps. Lahutusega võeti eksmehelt lapse hooldusõigused ära ja minul on ainuhooldusõigus. Uus mees saab lapsega väga hästi läbi ja suhtlevad nagu vanem ja laps. Kas uus mees saab last lapsendada ilma endise mehe nõusolekuta? Küsimus tekkis sellest, et lapsendamisega kaotab eksmees vanemlikud õigused ja kas seda saab nii lapsendades ära võtta ilma tema nõusolekuta? Tänan!

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Tulenevalt PkS § 152 lg-st 1 võib last lapsendada vaid tema vanemate nõusolekul. Seega on lapse isa nõusolek lapse lapsendamiseks Teie abikaasa poolt igal juhul vajalik.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand