Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas lapse perekonnanime muuta, kui lapse isa on surnud?03.01.2012

Elasime vabaabielu, sündis tütar ja sai oma isa perekonnanime, kahjuks on lapse isa 7 aastat surnud. Kas mul on kuidagi võimalik endale mehe perekonnanimi võtta, et meil lapsega oleks üks perekonnanimi?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Nimeseaduse §-s 17 on loetletud uue perekonnanime andmise eeldused. Üldjuhul ei ole võimalik võtta isikul (endise) elukaaslase perekonnanime, kuna seadusandja on nimeseadusega seadnud eesmärgiks perekonnanime seotuse päritolu ja suguvõsaga. Pigem oleks antud juhul põhjendatud lapse perekonnanime muutmine samaks Teie perekonnanimega.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand