Perekonnaõigus

Küsimus: Kas pean pärast emapalga lõppemist kohe tööle minema või on abikaasal minu ja lapse ülalpidamiskohustus?12.01.2012

Tere!
Kas pean emapalga lõppedes kohe tööle asuma? Laps on 1 a 5 kuud ja lasteaiakohta pole veel. Kas minu ametlikul abikaasal on mingisugune seaduslik kohustus meid veel mingi aeg üleval pidada või mitte?
Tänades!

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Perekonnaseaduse § 111 lg-st 2 tulenevalt on lapse isa kohustatud andma lapse emale ülalpidamist kuni lapse 3-aastaseks saamiseni, kui lapse emal ei ole lapse eest hoolitsemise tõttu võimalik sissetulekut saada. Juhul, kui lapsel puudub lasteaiakoht ja Teie tema eest igapäevaselt hoolt kannate, lasub Teie abikaasal tõepoolest Teie suhtes ülalpidamiskohustus, samuti lapse ees.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand