Perekonnaõigus

Küsimus: Kui lapse ema väidab, et olen lapse isa, siis mida ta saab kohtusse pöördumisel minult nõuda?09.03.2012

Tere,
Neiu rasestus minust, kui oli alaealine (ise olin sel hetkel täisealine). Ta oli üle 15 a vana. Me pole peale seda ainukest korda rohkem näinud ja nüüd on ta lapse ema, kes olevat minu laps. Ta lubas nüüd kohtusse minna. Mis õigused tal on ja mida ta mult nõuda saab juhul, kui ma tõesti olen lapse isa? Kas ta saab mult alimente nõuda?
Raseduse ajal ta minuga ühendust ei võtnud ega peale sündi minult midagi ei oodanud kuid nüüd on hakanud nõudma. Mis õigused ja võimalused tal kohtus oleks ning kas ta saab mult alimente nõuda?

Vastus: Kairi Pobbul, advokaat, Taivo Saks & Partnerid Advokaadibüroo, www.tsp.ee

Tere,
Neiu saab antud asjas pöörduda kohtusse isaduse tuvastamise nõudes. Kui ilmneb, et teie olete lapse isa, siis seadusest tulenevalt tekib teil ennekõike näiteks elatise maksmise kohustus.