Perekonnaõigus

Küsimus: Kas lapse ema saab nõuda elatisraha ja siis veel kõigi lapse asjade ostmise poolt raha?16.01.2012

Tere
Olen läinud naisega lahku, meil on üks laps ja meil on eluasemelaen. Laenu suurus hetkeseisuga on 57 000 eurot, korter maksab hetkel 31 000 eurot, nii et jääb veel järgi 26 000 eurot. Naine nõuab, et ma maksaks selle 7 aastaga välja ja hakkaks alimente maksma. Mööbli, mis korteris on, tahab pooleks jagada. Ja veel, kui lapsel on midagi vaja osta, selle kulu ka pooleks teha. Kas ta saab sellist asja nõuda?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Juhul, kui laps on igapäevaselt ema kasvatusel, on lapse emal õigus nõuda Teilt lapse ülalpidamiseks elatist. Lapsele makstava elatise sisse kuuluvad erinevad lapse ülalpidamiseks tehtavad kulutused (eluasemekulud, söök, rõivad jne), mis on üldjuhul jagatud pooleks last kasvatava vanemaga. Seega peaks Teie poolt antav ülalpidamine sellega piirduma, mis muidugi ei välista vabatahtlikke lisakulutusi lapsele.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand