Perekonnaõigus

Küsimus: Kas vanem peab maksma elatisraha täiskohaga töötavale ja õhtukoolis õppivale 18-aastasele lapsele?19.01.2012

Tere!

Kas vanem peab maksma elatisraha 18-aastasele lapsele, kes käib õhtukoolis ja samal ajal töötab täiskohaga?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Eeskätt tuleks elatise maksmisel arvestada ülalpidamiseks õigustatud isiku abivajadust. Seega juhul, mil lapsel on küll seaduslik õigus saada vanemalt ülalpidamist, kuid tema enda sissetulek katab täielikult tema vajadused, kaldun pigem arvamusele, et vanemal ülalpidamiskohustus lapse suhtes puudub.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand