Perekonnaõigus


Küsimus: Töövõimetuspensionärina saan kuus 200 eurot, kas sellest summast pean maksma lastele elatist?23.01.2012

Tere.
Olen 46-aastane pensionär, minu töövõimetus on 70% ja sissetulek on 200 eurot kuus. Kui abikaasaga lahutame, kas siis sellest summast pean lastele elatist maksma?
Aitäh.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo Puurits & Partnerid, www.puurits.ee

Tere!

Üldjoontes on seadusandja eesmärgiks tagada elatise maksmine igale lapsele, olenemata sellest, milline on tema vanemate majanduslik seisund. Teatud juhtudel, muuhulgas vanema töövõimetuse korral, võib aga kohus tulenevalt PkS § 102 lg-st 2 vähendada elatist alla seadusega sätestatud miinimummäära (käesoleval hetkel 145 eurot).

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand