Perekonnaõigus

Küsimus: Kas pean toetama ka laste ema, et ta saaks lastele vajalikke asju muretseda?24.01.2012

Tere,
enne küsimust veidi tausta. Olen laste emast mitu aastat juba lahutatud, lahutus oli perekonnaseisuametis meiepoolsete avalduste alusel. Laste emale olen siiani elatisraha maksnud vastavalt meievahelisele kokkuleppele, siiani pole probleeme olnud. Ja olen ka ise lastele vajalikke asju ostnud. Lapsed on ka minu juures olnud, niipalju kui see võimalik on olnud. Nüüd aga on laste emal uus elukaaslane, elavad koos, rahvaloendusel registreeritud ka ühise leibkonnana (vist, ei tea täpselt). Minu jaoks ei ole küsimus selles, kas pean lapsi toetama, ikka pean, minu lapsed ju, vaid selles, kas pean ka laste ema toetama, et tema saaks lastele vajalikke asju muretseda?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Alaealiste laste ülalpidamiskohustus laieneb igakuiselt lastele tehtavatele kulutustele, kuid kindlasti puudub Teil kohustus ülal pidada laste ema (Teie kirjeldusest nähtub kõigi eelduste kohaselt, et langeb ära lahutatud abikaasa ülalpidamine). Jääb veidi selgusetuks, mida peate silmas „lastele vajalike asjade muretsemisega“ seotud kulude all.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand