Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas ja kuhu peaksin esitama nõusoleku abikaasa aktsiatehingutele?24.01.2012

Abikaasa ostab ja müüb aktsiaid. Perekonnaseadusest tuleb välja, et selleks on vaja minu nõusolekut, kuna abieluvaralepingut meil pole (abiellusime 2009). Kellele ja mis vormis peab selle nõusoleku esitama? Aktsiatega on ta tegelenud juba abielu algusest saati, aga taolise nõusoleku olemasolust saime alles nüüd teada kui abikaasa ise hakkas perekonnaseadust uuesti lugema. Tema ettepanek oli teha nende aktsiate kohta abieluvaraleping, mille suhtes mina kahtleval seisukohal olen. Ma olen hetkel lastega kodune ja saan kuni 22.02.2012 vanemahüvitist. Peale lapse sündi kolisin mehe kodulinna, et mitte olla nn nädalavahetuse perekond (mehel on üsna spetsiifiline haridus, millega mujal Eestis pole midagi peale hakata). Minu töökoht jäi 160 km kaugusele ja hetke seis on selline, et peale lapsehoolduspuhkuse lõppu mul siin tööd ootamas pole ja uut leida ka raske piirkonna eripära tõttu. Ma ei abiellunud mehega raha pärast, aga lahutuse korral satuksin üsna raskesse olukorda, arvestades, et ma olen praeguseks 3,5 a olnud lapsehoolduspuhkusel. Meie suurim ühisvara on hetkel korter ja aktsiad. Mina ei soovi aktsiaid vormistada lahusvaraks, küll aga olen nõus abikaasa tehingutega. Seega peamine küsimus, et kuidas, kus ja mis vormis peab see nõusolek olema?
Tänan vastuse eest!

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Abikaasa nõusolek võib olla ka suulises vormis, ei ole tingimata vajalik kirjalik nõusolek. Kui konkreetse tehingu tegemiseks on vaja Teie kirjalikku nõusolekut, küsitakse seda kindlasti.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand