Perekonnaõigus

Küsimus: Lapsega välismaale, kas kinnipidamisasutuses oleva isa nõusolek kohustuslik?26.01.2012

Sooviks lapsega (vanus 3a.) minna välismaale elama. Lapse isa viibib kinnipidamisasutuses ja seda veel pikka aega. Kas tema nõusolek lapsega kolimiseks peab kindlasti olema? Kardan, et tema kolimisega nõus pole, mida teha?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Üldjoontes on ühist hooldusõigust omavatel vanematel kohustus last puudutavad otsused ühiselt vastu võtta. Samas kaldun aravama, et Teie poolt kirjeldatud situatsioonis, mil üks vanem viibib kinnipidamisasutuses ja ei saa tegelikkuses suurel määral oma hooldusõigust teostada, võib kõne alla tulla Teie ainuisikuliselt tehtud otsus lapse elukoha üle.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand