Perekonnaõigus

Küsimus: Lapse isa laskis jalga, mida pean tegema, et ta isadust tunnistaks ja elatisraha maksaks?29.01.2012

Tere!
Kasvatan mehe last, kes nii kui teada sai, et olen rase, lasi jalga. Laps on kahe kuu vanune. Mida peaksin tegema, et mees tunnistaks oma last tema (isikukood jne olemas aga elukohta vahetas ja on halli passi omanik)? Mis õigused mul on ja mida saan teha, et lapsele elatisraha nõuda?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Juhul, kui lapse isa ei ole sünnitunnistusele kantud, on elatise nõudmiseks vajalik eelnevalt isaduse tuvastamine. Isaduse tuvastamiseks tuleb esitada vastav hagiavaldus ja tasuda sellelt riigilõiv.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand