Perekonnaõigus

Küsimus: Kas enne abiellumist mulle kingitud korter on lahusvara?29.01.2012

Tere!
Minu praegune abikaasa kinkis mulle 2007. a. pärimise teel saadud korteri, tingimusega, et ta võib seal elu lõpuni sees elada. 2011. a. me abiellusimise, meil on ühisvara. Kas see korter, mille ta mulle enne abiellumist kinkis, on meie ühis- või lahusvara?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Enne abielu omandatud vara on lahusvara, seega on Teile kingitud korteri näol tegemist Teie lahusvaraga.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand