Perekonnaõigus

Küsimus: Kui majas elavad lahutatud abikaasa vanemad, kas seda võib käsitleda võõrandamisena?01.02.2012

Tere!
Lahutasime abikaasaga ligi 4 aastat tagasi. Mina kolisin välja ja ka kõik mööbel jm. jäi abikaasale. Maja on ehitatud raha eest, mille abikaasa sai talle pärandatud maja müügist. Kokkulepe oli, et ma ei soovi mingit kompensatsiooni kuni ta seal elab. Mees on tänaseks välja kolinud, majas elavad tema vanemad ja mina pole saanud sentigi. Kas nii on õiglane või tasub mul pöörduda kohtu poole. Lisan veel, et on tehtud meievaheline notariaalne leping, et maja võõrandamise korral maksab mees mulle x summa.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Teie kirjeldusest nähtuvalt on peale abielu lahutamist jäänud ühisvara sisuliselt jagamata. Asjaolu, et Teie endine abikaasa Teie ühisvarasse kuuluvas majas enam ei ela, vaid see on kasutamiseks hoopis tema vanematele, võib minu hinnangul anda Teile alust nõuda maja müüki. Ühisvara säilitamise eesmärgiks oli ju lahutatud abikaasale elamispinna tagamine, kuid nüüdseks on asjaolud muutunud.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand