Perekonnaõigus

Küsimus: Kas elatise maksmisel pangaülekandega peab makse selgitusest aru saama, et tegemist on elatise summaga?01.02.2012

Tere!

Kasvatan lapsi üksi ja laste isaga kokkuleppel kannab ta igakuiselt laste jaoks mõeldud raha ühe lapse arvele. Millegipärast ei taha ta nimetada asju õigete nimedega ja kirjutab ülekande juurde selgituseks mingi suvalise sõna. Minu küsimus on - kas minul on laste emana seaduse ees mingi kohustus, et asi oleks õige nimega nimetatud (ehk siis "elatis lastele") või on see siiski maksja enda probleem hiljem (kui peaksid tekkima mingid arusaamatused) ära tõestada, et see raha oli mõeldud lastele elatiseks.

Tänan!

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kindlasti puudub Teil kirjeldatud probleemi lahendamise kohustus. Selline tegutsemisviis on kahjulik vaid elatise maksjale, juhul, kui ta peab hakkama tõendama elatise maksmist. Samas oleks tervitatav elatise maksja tähelepanu juhtimine antud asjale, eesmärgiga vältida võimalikke arusaamatusi tulevikus.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand