Perekonnaõigus

Küsimus: Kas isa saab loobuda vanemlikest õigustest, et ei peaks rahaliselt lapsi toetama?01.02.2012

Tere!
Mul siis selline küsimus, et on kohtu poolt kahele lapsele määratud elatis, mida isa ei maksa ja ka kohtulikult paika pandud lastega suhtlemiskord, mida kasutab isa võibolla et paar korda aastas. Aga põhiküsimus oleks siiski selline, et isa tahab loobuda vanemlikest õigustest vabal tahtel, et ei peaks lastele elatist maksma. Kas see on võimalik ja milline on selle asja käik? Olen ka ise nõus, et ta sellest loobub!

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui vanemalt võetakse ära vanemlikud õigused, on tal endiselt ülalpidamiskohustus oma alaealise lapse suhtes. Lisaks sellele ei ole nimetatud soov kindlasti aus lapse suhtes ja vanem võib seda tulevikus kahetsema hakata.

Minu soovituseks oleks pigem kokku leppida elatise mittemaksmises (kui asja suhtes on juba algatatud täitemenetlus, siis esitada täitemenetluse lõpetamise avaldus) ja jätta hooldusõigus puutumata.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand