Perekonnaõigus

Küsimus: Andsin notariaalse loa, et laps võib emaga välismaale minna, kuidas saan luba tühistada, kui leian, et selgitused olid valed?02.02.2012

Tere,
Vahetult pärast abielulahutust väitis minu endine naine ja lapse ema, et tal tekkis tööpakkumine välismaal. Kuulanud ära välismaale mineku tausta, andsin heauskselt notariaalse loa, et laps (6.a. tütar) võib emaga kaasa minna. Nüüd, kuu aega hiljem, olen selgeks saanud, et räägitud lugu, mille põhjal ma loa andmise otsustasin, ei olnud tõene. Kui otse öelda, siis oli see puhas vale, sest tõde teades, poleks ma luba andnud. Ma väidan, et luba peteti minult välja. Hetkeseisuga keeldub ema lapsega tagasi tulemast. Millised on minu võimalused luba tühistada ja soovida ametlikult lapse Eestisse toomist?
Ette tänades

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Nimetatud loa tühistamine ei ole kahjuks võimalik, samuti pole alust rahvusvahelise lapseröövi kohaldamiseks, kuna formaalselt lapse ebaseaduslikku viimist välisriiki ei ole toimunud (vanema nõusolek on olemas).

Kui aga teine vanem takistab Teid lapsega kohtumast, on Teil võimalus taotleda suhtlusõiguse tagamist läbi Justiitsministeeriumi. Juhised suhtlusõiguse tagamise taotluse täitmiseks ja edasiseks tegevuseks leiate järgmiselt leheküljelt (viimane teema lehekülje lõpus): http://www.juristaitab.ee/kusimused-vastused/perekonnasuhted/rahvusvaheline-lapseroov/rahvusvaheline-lapseroov

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand