Perekonnaõigus

Küsimus: Abielu ajal on tehtud notaris mehe poole korteri kohta kinkeleping abikaasa kasuks, kes peab lahutuse korral laenumakseid tasuma?05.02.2012

Tere!
Enne abiellumist on pangalaenuga soetatud kahepeale korter. Osamakseid maksab praegu mees, kuna naise hooleks on kõik muud maksud ja lapse ülalpidamine.
Abielu ajal on tehtud notaris mehe poolt tema poole korteri kinkeleping naisele, lisaks abieluvaralahususe leping, kus korter pluss seesolev vara kuulub naisele.
Kuidas nüüd lahutuse korral jääb võetud pangalaenuga? Kas on võimalik areng, kus lahutuse korral mees vabaneb antud situatsioonis üldse maksekohustusest pangale?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Abielu ajal võetud pangalaen on abikaasade ühiskohustus, mille teenindamise eest vastutavad abikaasad ühiselt. Seega lasub abielu lahutamisel laenu tagasimaksmiskohustus abikaasadel solidaarselt.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand