Perekonnaõigus

Küsimus: Kas 14-aastane võib taotleda teise lahuselava vanema juurde elama minemist?05.02.2012

Tervist,
soovin teada, kas 14-aastasel lapsel, kelle ema ja isa on lahus, on võimalik taotleda teise vanema juurde elama minemist?
Elan emaga, tal on ainuõigus hooldamises, tahaksin minna elama isa juurde.

Kas ma saan seda kuidagi taotleda või pean ootama kuni saan 18-aastaseks?

Tänud

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Eeskätt üritage vanematega Teie elukoha osas kokkuleppele saada, kui see ei õnnestu, võite abi paluda elukohajärgselt lastekaitsetöötajalt. Kui ka see soovitud tulemusteni ei vii, tuleb pöörduda vastava avaldusega kohtu poole. Tulenevalt asjaolust, et olete alaealine, saate kohtumenetluses osaleda vaid esindaja kaudu, seega peab kohtusse pöörduma siiski üks Teie vanematest.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand