Perekonnaõigus

Küsimus: Kas vajan endise abikaasa nõusolekut auto müügiks, kui liisingusse võtsin enne abielu, kuid väljaost toimus abielu ajal?08.02.2012

Tere,
Kas auto, mille ostsin liisinguga oma nimel enne abiellumist ja mille väljaost toimus abielus olles, on lahusvara või ühisvara?
Kõik liisingmaksed maksin ise. Pärast väljaostu sai auto minu nimele ja endine naine on auto passis kirjas kasutajana.
Kas vajan auto müügiks endise naise nõusolekut?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Vaatamata asjaolule, et sõlmisite liisinglepingu enne abielu sõlmimist, kuulub auto ühisvara hulka, kuna auto omandamine (väljaost) toimus abielu ajal. Seega on tegemist Teie ühisvarasse kuuluva esemega ja sellega tehingute tegemiseks on vajalik endise abikaasa nõusolek.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand