Perekonnaõigus

Küsimus: Kas abielu ajal korteri ostmisel saab selle lahusvaraks vormistada?08.02.2012

Olen abielus. Seni on meie abielu jooksul soetatud vara kõik ühisvara, see tähendab, me ei ole jagamiseks mingit lepingut teinud. Nüüd aga ma sooviksin soetada kinnisvara ja ma tahan, et see kuuluks ainult mulle, et see oleks minu lahusvara. Mis selle jaoks on vaja teha, kas saab lahusvara lepingu sõlmida koos korteri ostuga? Ja kas see siis ei puuduta meie ülejäänud vara, tahan, et ülejäänud vara oleks edasi ühisvara. Ning kui palju võiks selline leping maksma minna?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Abieluvaralepinguga võib tõepoolest kokku leppida vaid teatud objektide suhtes, seega võite abieluvaralepinguga määrata nimetatud korteri lahusvaraks ja jätta seni ühisvaraks olnu ka edaspidi ühisvaraks. Selleks peate pöörduma notari juurde, kelle tasu arvutatakse abieluvaralepingus toodud vara väärtuse järgi vastavalt notari tasu seadusele (sellele lisandub käibemaks).

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand