Perekonnaõigus

Küsimus: Kas ma võin ise isalt elatist nõuda ja kas ma pean olema vähemalt 18-aastane?09.02.2012

Tere !
Vanemad on teinud aastaid tagasi lepingu, millega isa peab maksma igakuiselt lapsele elatist ning sellest on siiamaani kõrvale põigeldud. Kas mina ise, kui laps, võin minna seda nõudma, kui selleks vajalikud lepingud on olemas? Ja kas ma pean olema 18?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui tegemist on notariaalselt tõestatud kokkuleppega elatise maksmise kohta, peab juhul, kui laps on alaealine, kohtutäituri poole pöörduma ikkagi vanem kui lapse seaduslik esindaja. Kui aga peate silmas lihtkirjalikku kokkulepet, võite põhimõtteliselt seda ülalpidamiseks kohustatud isikult nõuda, kuid selleks peaks olema vanemate vahel eelnevalt sõlmitud kokkulepe, et elatise maksmine toimub lapsele isiklikult.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand