Perekonnaõigus

Küsimus: Isa ei maksa elatist, kust ma peaks abi otsima?16.02.2012

Tere.
Vaatamata 2008.a jõustunud kohtuotsusele ei maksa isa lastele elatist. Võlg on kogunenud 2006.a märtsi kuust. Peale kohtuotsust, kui ei hakanud maksma, tegin avalduse kohtutäiturile. Kohtutäitur ei saanud teda pikka aega kätte. Siis tegin politseile avalduse, see võttis jälle aega, kuna ei saadud teda kätte. Siis oli kohus ja talle määrati mittemaksmisel karistus 6 kuud vangistust ja hakkas maksma 4 lapsele 6 eurot kuus. Et ta oli nii kaua võlgu olnud ja ma ei jõudnud üksi eluaseme eest maksta, siis tegin avalduse inkassofirmale. 2009. aasta oktoobris siis ta hakkaski 6 eurot maksma. Nüüd aga maksab juba mõnda aega ainult 1 euro 3 lapsele kuus ja meid ähvardatakse korterist välja tõstma kuna ei jõua komunaalmakse tasuda. Olen ise töötu. Nüüd küsingi, kuhu pean pöörduma või mida ette võtma, et isa ka oma kohust laste ees täidaks. Tänan kiire vastus eest

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Teie kirjeldusest nähtub, et olete teinud õiguslikult kõik vajalikud sammud elatise kättesaamiseks, kuid paraku tulemust sellel olnud ei ole. Teatud abi võiks Teile pakkuda riigipoolne elatisabi, mis Teile välja makstakse ja seejärel võlgnikult (antud juhul lapse isalt) riigile sisse nõutakse. Samas on elatisabi jällegi suhteliselt piiratud oma ulatuselt ja kestvuselt.

Kindlasti tuleks Teie olukorras kõne alla ka sotsiaalkorteri taotlemine.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand