Perekonnaõigus

Küsimus: Enne abielu oli mul korter, kui abielu ajal vahetame selle suurema vastu, kas uus korter on ühisvara?20.02.2012

Tere,
Olen abielus ja oman ka enne abiellumist erastamise teel soetatud korterit, kus me perega ei ela.
Kui see korter vahetada teise korteri või näiteks suvila vastu, kas siis vahetuse teel saadud objekt on abielu ühisvara või ei?
Mingeid varalepinguid meil peres sõlmitud ei ole.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui soetate Teie lahusvarasse kuuluva korteri eest perekonnale uue korteri/suvila, on tegemist tõepoolest Teie ja abikaasa ühisvaraga, kuna uue kinnisvara omandamine toimub abielu ajal.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand