Perekonnaõigus

Küsimus: Mis dokumendid on mul vajalikud elatisraha nõudmiseks kohtus?20.02.2012

Tere.
Meil on tehtud lapse isaga allkirjastatud leping, et peab maksma iga kuu lapsele 100 eurot, aga nüüd alates detsembrist pole ta seda teinud ja hiilib maksmisest kõrvale. Suuliselt leppisime kokku, et ta maksab lapse pool lasteaia maksu, mida ta nüüd ka alates detsembrist ei maksa.
Endal on mul kindel sissetulek aga lapse isa toetus oleks väga tähtis.
Tal on ka nüüd teine ülalpeetav (8-kuune). Kindlat sissetulekut tal ei ole, kuigi on töövõimeline. Siit ka küsimused, et kas mul on õigus kohtus nõuda tagantjärgi elatusraha maksmist? Kas mul on võimalik saada ka üle alammäära (145 eurot)? Mis dokumendid on mul vajalikud alimentide nõudmiseks kohtus?
Ette tänades

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Elatist on võimalik nõuda 1 aasta tagasiulatuvalt, alates elatishagi esitamisest. Hagiavaldusele tuleb kindlasti lisada lapse sünnitunnistus. Kohtupraktika on kujunenenud selliseks, et nõudes elatist üle miinimummäära, tuleb lapse kulutused igakülgselt erinevate tšekkide/arvete/maksekorraldustega ära tõendada, lisades need hagiavaldusele.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand