Perekonnaõigus

Küsimus: Kooselu ajal ostis mees korteri, abielu ajal oleme kulusid koos kandnud, kas lahutuse korral on korter ikka mehe oma?22.02.2012

Elame abikaasaga koos 10 aastat, 2007 a. ostis mees korteri, 2008 a. abiellusime. Abieluvara lepingut ei sõlminud. Elukorraldus on algusest peale olnud selline, et mees maksab arved ja mina muud elamiskulud (toit jm elamiseks tarvilik) - kulud tulevad enam-vähem pooleks. Kas lahutuse korral on korter siiski ainult mehe vara?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Tulenevalt asjaolust, et nimetatud korter osteti enne abiellumist, kuulub see ühe abikaasa lahusvarasse ja seega abielu lahutamisel abikaasade vahel jagamisele ei kuulu.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand