Perekonnaõigus

Küsimus: Kas hooldusõiguse jagamises on võimalik ka kohtuväliselt kokku leppida? 22.02.2012

Sirvisin küll varasemaid küsimusi, aga oma küsimusele täpset vastust ei leidnud. Nimelt, kas hooldusõiguse jagamises on võimalik ka kohtuväliselt kokku leppida? Lapse sünni registreerimisel jäin ühisel kokkuleppel lapse ainuhooldajaks mina (ema). Nüüd soovime seda muuta ja hakata hooldusõigust ühiselt teostama, kuhu peaksime pöörduma? Abielus me ei ole. Ma tänan ette vastuse eest.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui lapse sünni registreerimisel on määratud hooldusõigus kuuluvaks vaid ühele vanemale, tuleb selle muutmiseks pööduda vastava avaldusega kohtu poole. Võite küll kohtuväliselt kokku leppida, et teostate lapse suhtes edaspidi ühist hooldusõigust, kuid vastava kohtuotsuseta rahvastikuregistris lapse hooldusõiguse kohta tehtud kannet muuta ei saa.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand