Perekonnaõigus

Küsimus: Kas üüri- ja kommunaalkulud arvestatakse elatisraha hulka?07.04.2012

Tere,
Minule on jäänud natuke segaseks elatusraha arvutamine. Elatisraha suuruse arvutamisel võetakse arvesse lapsele tehtavad kulutused, aga kui siiani oleme elanud mehega koos ja nüüd tuleb minul ja lapsel üürida uus elamispind, siis kui suure osa saab arvestada üürile ja kommunaalidele minevast summast lapse elatusrahasse? (Kas üüri ja kommunaalide peale minev summa üldse kuulub elatusraha arvestamise sisse?)
Ette tänades!

Vastus: Kairi Pobbul, advokaat, Taivo Saks & Partnerid Advokaadibüroo, www.tsp.ee

Tere,

Lapsele tehtavate kulutuste hulka võib arvestada ka üüri ja kommunaalmakseid. Näiteks, kui elate üüritud pinnal lapsega kahekesi, jagatakse üür ja kommunaalmakse kahega ning tulemus on lapsele tehtav kulu. Kui pinnal elab 3 inimest, jagatakse eelmainitud summad vastavalt kolmega.