Perekonnaõigus

Küsimus: Kingituseks saadud maja remontimine abielu ajal, kas mul on ka mingit õigust majale?22.02.2012

Abielusin 24 a. tagasi. Naise isa kinkis naisele maja (2 tuba ja köök). Erastasime maa ja ehitasin majale juurde uue majaosa 3 tuba ja köök, sauna, garaaži. Maja on naise nimel, võtsime pangalaenu, maja tagatisel ostsin 1-toalise korteri ja remontisin veel maja. Korter on minu nimel. Olen siiani kõik laenumaksed maksud ja kulud ise maksnud kuna käin tööl. Peres on veel 23 a. poeg ja 7 a. tütar. Naine pole tööl õieti käinud. Nüüd ajab naine majast välja ja üteb see on isa kingitus. Tahaks lahutada ja sooviks nõu, et kõik saaks korektselt. Kas mul on ka millelegi õigus?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Algselt oli kinke teel omandatud kinnisvara Teie abikaasa lahusvara, kuid seoses elamu juurde maa erastamisega muutus kinnistu abikaasade ühisvaraks. Seega on tegemist Teie ja abikaasa ühisvaraga, mis kuulub abielu lahutamise korral jagamisele.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand