Perekonnaõigus

Küsimus: Elatise deklareerimine, kas pean maksma tulumaksu?22.02.2012

Minu laste isalt nõuti 2005. a välja ühe lapse jaoks elatis 2631 krooni, peale teise lapse sündi ka beebile sama summa. Kohtuotsuses jäi kokkulepe, et tulumaksu maksan mina, kuna tol hetkel oli see mulle kasulikum.
Nüüd maksab laste isa kummalegi 168 eurot. Kas ma pean endiselt sellelt tulumaksu maksma või ei? Kas minimaalne elatis peaks meile kätte jääma peale tulumaksu maha arvestamist või mitte? Ehk siis: kui ma nüüd deklareerin need rahad, kas siis maksan jälle riigile nende summade pealt tagasi, nagu eelmisel aastal juhtus?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Alates 1. jaanuarist 2011. aastast elatist enam tulumaksuga ei maksustata, mistõttu jääb Teile kätte summa, mille elatise maksmiseks kohustatud isik Teie pangakontole kannab.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand