Perekonnaõigus

Küsimus: Kas lastekaitseametniku suhtumine on õige kui ütleb, et unusta laps ja mine eluga edasi?23.02.2012

Tere!

Olen lapse isa ja hetkel kohtutee käsil. Olen igati eeskujulik isa ja kellelgi kaebusi ega kahtlusi minu pädevuses pole. Kas on korrektne, et lastekaitseametnikud ütlevad mulle, et ma oma eluga edasi läheksin ja lapse unustaksin? Lisaks öeldi, et lapse ema võib pidutseda ja narkootikume tarvitada, kui ta kohtus väidab, et ta seda enam ei tee. Minupärast las pidutseb, aga siis võiks last mitte küla peale hoida jätta. Samuti ütles mulle ametnik, et kui lapse emal on palju sõpru, kes saavad last hoida, on see väga positiivne. Seda siis küsimuse peale, et miks lapse isa ei võiks last ise hoida.

Kas lastekaitse ametnik võib nii käituda ja öelda?
Kui ei, mida edasi teha?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Teie kirjeldusest nähtuvalt ei ole kindlasti tegemist pädeva ega erapooletu seisukohaga lastekaitsespetsialisti poolt. Antud olukorras võite kaaluda lastekaitsespetsialisti ebapädeva tegevuse peale kaebamist tema vahetule juhatajale.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand