Perekonnaõigus

Küsimus: Sünnitunnistusel on mittebioloogiline isa, kuidas saab isadusest loobuda, ümber vormistada?23.02.2012

Tere!

Mure selline, et 7-aastase lapse isaks on sünnitunnistusel pandud tollal isa, kes ei ole lapse bioloogiline isa. Sellest mehest läksin lahku paar kuud peale lapse sündi (olime ainult elukaaslased, abielus ei ole olnud) ja ta ei ole siiani kordagi huvi tundnud ka, kuidas lapsel läheb ega alimente maksnud. Mind ei ole alimendid ka mitte huvitanud, olen lihtsalt tahtnud edasi oma elu elada. Kas on mingi võimalus DNA testiga lasta tal loobuda isadusest või on ainuke võimalus praegusel mehel laps lapsendada, et hooldusõigusest saaks loobuda?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui Teie eesmärgiks on saavutada Teie praeguse elukaaslase seaduslikuks vanemaks saamine Teie lapse suhtes, oleks kõige mõistlikumaks variandiks lapse lapsendamine elukaaslase poolt. Selleks on vajalik lapse seadusliku isa nõusolek (mees, kes on kantud lapse sünnitunnistusele lapse isana). Arvestades lapse seadusliku isa suhtumist lapsesse, ei tohiks nõusoleku andmine kujuneda problemaatiliseks.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand