Perekonnaõigus

Küsimus: Kas lapse isa peab lahutatud abikaasale oma nime muutmisest teatama?23.02.2012

Tere,

Lapse isa vahetas oma perekonnanime. Me ei ela enam koos ja ta pole meiega juba lahkuminekust saati (enam kui poolteist aastat) suhelnud ega lapse elu-olu vastu kordagi huvi tundnud. Seega tekkis mul selline küsimus, et kas on kohustus teavitada mind sellest, et ta on oma nime vahetanud (laps on 2-aastane)? Hetkel on olukord selline, et lapsel on perekonnanimi, mis ei ole ei tema ema ega ka isa oma. Ja kui lapse isa ei teavitanud oma nimevahetusest, kas siis pean ma sellegipoolest saama tema nõusoleku lapsel nimevahetuseks?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Sisuliselt lapse isal seadusest tulenevat kohustust Teid oma nimemuutusest teavitada ei ole, küll aga peaks ta põhimõtteliselt tegema Teile võimalikuks endaga kontakti hoidmise, mistõttu oleks tema poolt soovituslik sellest siiski teavitada.

Kui Teil on lapse isaga ühine hooldusõigus, on lapse nime muutmiseks kindlasti vajalik lapse isa nõusolek.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand