Perekonnaõigus

Küsimus: Kes võib olla lapsele hooldajaks?28.02.2012

Tere,

minu tütre bioloogiliselt isalt on kohtu poolt hooldusõigus ära võetud, nüüd sooviksin teada, et kas minu abikaasa saab olla lapsele hooldajaks? Ise elan hetkel veel olude sunnil Soomes, aga tütar koos abikaasaga Eestis ja kuna tüdrukul puudub valda sissekirjutus, ei võeta teda ka lasteaeda, selleks peab üks vanematest või hooldaja elama vallas. Laps aga 5-aastane ja vajab lasteaeda juba kooliks ettevalmistuseks. Sellepärast ka küsin.

Ettetänades

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Eeskätt soovitaksin uuesti pöörduda vallavalitsusse ja selgitada konkreetseid asjaolusid, et laps võetaks elukohajärgsesse lasteaeda vaatamata sellele, et nö formaalsed nõuded on täitmata.

Perekonnaseaduse kohaselt ei saa Teie abikaasa olla ei lapse hooldajaks (selleks peaks laps olema antud kasuperekonda hooldamiseks) ega lapse eestkostjaks (lapsel on olemas esindusõiguslik vanem). Äärmisel juhul võiksite abikaasaga kaaluda Teie lapse lapsendamist tema poolt, mis annaks abikaasale Teiega võrdsed õigused lapse suhtes.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand