Perekonnaõigus

Küsimus: Kui mõlemad vanemad kasvatavad ühte last, kas siis ei pea maksma kumbki elatisraha?29.02.2012

Kui mõlemad vanemad kasvatavad ühte last, kas siis ei pea maksma kumbki elatisraha või on see ikkagi kuidagi vaja vormistada, kokku leppida?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui laps veedab mõlema vanemaga võrdse osa ajast, täidavad vanemad oma ülalpidamiskohustust lapse ees vahetult ja sisuliselt elatise maksmise kohustust kummalgi vanemal ei teki.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand