Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas nõuda elatist isalt, kelle asukoht pole teada ja kes on tõenäoliselt välismaal?29.02.2012

Tere.
Aastal 2003 nõudsin kohtu kaudu lapse isast lahutust ning elatist, milleks määrati 1000 krooni. Tol ajal kohtutäituri juurde ei pöördunud, kuna büroodesse helistamisel vastati, et nemad ei tegele välismaal elavate isikutega (lapse isa on eestlane, kuid kolis Venemaale, täpsemat aadressi mul pole).
Kui nüüd tahan hakata uuesti elatisraha nõudmisega tegelema, kuidas määratakse uus summa, kas kohtutäituri poolt automaatselt elatise miinimum või pean uuesti kohtu poole pöörduma? Kas on olemas kohtutäiturid/asutused, kes tegelevad elatise nõudmisega inimestelt, kelle aadressi pole teada ja kelle elukoht on väljaspool eestit?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui soovite elatise suurendamist seadusjärgse miinimumini (käesoleval hetkel 145 eurot), tuleb Teil elatise suurendamise nõudega pöörduda uuesti kohtu poole. Kui aga soovite elatist kohtuotsusega väljamõistetud summas, peate elatise kättesaamiseks pöörduma Justiitsministeeriumi poole, kes algatab vastava menetluse.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand