Perekonnaõigus

Küsimus: Kas on võimalik loobuda korterist, kui me ei ela abikaasaga koos juba 10 aastat?01.03.2012

Tere,

Olen abielus, kuid elan naisest lahus juba 11 aastat. Meil on abielu ajal soetatud korter, milles elab naine. Tal on tekkinud võlg korteri kommunaalmaksete eest. Korteriühistu jurist aga saadab kirju ainult mulle ja ähvardab summa kahekordistamist ja kohtusse pöördumist. Sooviksin teada, millised võimalused ja õigused on minul. Sissekirjutus on mul juba aastaid teises kohas, kõneall olev korter aga on meil ühisvara. Kas on võimalik loobuda korterist sellises olukorras, sest mulle tundub ebaõiglane maksta asjade eest, mida ma ise ei ole tekitanud.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Tulenevalt asjaolust, et Teie abielu on lahutamata ja nimetatud korter kuulub Teie ja abikaasa ühisvarasse, vastutate selle eest abikaasaga solidaarselt. Seega võib korteriühistu jurist pöörduda ka Teie poole.

Kui peate korterist loobumise all silmas ühisvara jagamist, siis abielu lahutamisel on selline võimalus täiesti olemas.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand