Perekonnaõigus

Küsimus: Mida teha, kui Soomes töötav isa laseb palga sõbra kontole kanda ja elatisraha ei maksa?02.03.2012

Tere
Selline küsimus. Lapsele on kohtu kaudu välja nõutud elatisraha. Kuna lapse isa töötab Soomes, siis väljastati mulle dokument, et elatisraha Soome kohtutäituri kaudu välja nõuda, kuna oli juba pool aastat maksmata. Soome kohtutäitur blokeeris tema konto ja sain ka esimese makse, aga nüüd on ta lasknud hakata palgal sõbra arvele jooksma. Olen kohtutäiturile küll kirjutanud, aga vastust kahjuks ei tule. Küsimus siis selline, kelle poole ma saaks veel Soomes pöörduda, et abi saada. Sest ma olen kindel et palka ta enda arvele enam laekuda ei lase. Kas elatusraha jääbki edaspidi saamata.
Ette tänades

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Üldjoontes lasub kohtutäituril kohustus Teie järelpärimisele vastata, seega ei oska ma kahjuks öelda, miks ta seda teinud ei ole. Kahjuks ei saa ma vastust anda ka küsimusele, kelle poole konkreetselt oma murega pöörduma peaksite, kuna tegelen eeskätt Eesti õigusega ja Soome õigusega üldiselt kursis ei ole.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand