Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas on seotud kohtumäärusega väljamõistetud elatis ja miinimumpalga summa muutumine?02.03.2012

Kui kohtu poolt (oktoober 2010) on määratud lastele elatis, ühele miinimumsummas ja teisele miinimum + 175.- krooni rohkem, ehk siis nüüdseks 289,2 eurot kokku. Kohtumääruses pole öeldud sõnagi, et elatis on seotud miinimumpalgaga, vaid konkreetsed summad. Teadaolevalt on sellest aastast elatis 145 eurot lapse kohta ja ma maksangi kahele lapsele 290 eurot kokku.
Palju pean nüüd sellest aastast elatist maksma, et ei peaks järjekordselt kohtutäituritega võitlema?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui kohtuotsuses on elatise suurus määratud konkreetse summana, sidumata seda kehtiva kuupalga alammääraga, tuleb elatist maksta vastavalt kohtuotsuses nimetatule.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand