Perekonnaõigus

Küsimus: Mis hetke seisuga arvestatakse lahutamisprotsessi ajal muutuvad intressid kohustuste hulka?07.03.2012

Tere.
Kas kohtu kaudu vara ja kohustusi jagades arvatakse hagi esitamise ajal kohustuste hulka ka laenu intressid? Kas laenu jääk ja intressid (kui need sinna hulka arvatakse) edastatakse hagi esitamise kuupäevaga?
Kui menetlus venib pikale, kas siis tuleb vahepeal vara väärtus ümber arvestada, k.a laen ja intressid, sest need ju muutuvad?

Tänan

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Ühisvara jagamisel esitatakse kohtule vajalikud andmed hagi esitamise seisuga, kaasa arvatud kõik andmed laenuga seonduvalt. Üldjuhul ei ole vaja kohtumenetluse käigus vara väärtust ümber arvutada.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand