Perekonnaõigus

Küsimus: Kas abikaasal on õigus müüa abielu jooksul liisitud auto?07.03.2012

Sooviksin teada, kas abikaasal on õigus müüa abielu jooksul liisitud auto? Auto on veel liisingus 1 aasta. Oleme lahutamata, abikaasa elab Soomes. Teatas, et auto on kirjutatud uue elukaaslase nimele. Võtsin pangat 3a tagasi laenu, et tasuda auto sissemakse. 3 aastat oleme ühiselt ka liisingumakse eest hoolitsenud. Kui lahutame, kas auto kuulub meie ühisvarasse?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!
Kui olete auto liisingmakseid tasunud abikaasaga ühiselt, kuulub sõiduk ühisvarasse. Selleks, et teha ühisvarasse kuuluvate esemetega tehinguid, on tingimata vajalik teise abikaasa nõusolek (eeldusel, et ei ole sõlmitud antud eseme suhtes abieluvaralepingut).

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand