Perekonnaõigus

Küsimus: Mees nõuab DNA-testi, kas mul on õigus keelduda?16.03.2012

Andsin sisse hagi kohtusse, et lapse isa maksaks elatist aga tema nõuab DNA-testi. Lapse isa kahtleb, et tema on lapse isa. Kas mul on õigus testist keelduda, kui lapse isa nõuab seda? Kas ma saaksin öelda nii, et kui sa kahtled, et oled isa, et ta siis keelduks hooldusõigustest?
Asi selles, et eks mees on vägivaldne ja tarbib väga palju alkohooli. Ta on minule ohtlik ja lapse kallal on kasutanud vägivalda. Mis õigused mul on, lihtsalt tahaksime lapsega rahu saada ja rahulikult elada.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui lapse isa vaidlustab isaduse ja nõuab DNA-testi tegemist, tuleb Teil sellega nõustuda, vastasel juhul võib Teie suhtes kohaldada sundtoomist.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand