Perekonnaõigus

Küsimus: Kas abielus olles saan mehele lähenemiskeeldu taotleda?08.03.2012

Kui naine ja mees ei ole lahutatud, aga naisele on pärandatud maja, kas siis naisel on õigus nõuda lähenemiskeeldu? Kas siis endale või nt sellele majale? Sest pärandus ei ole ju ühisvara, seega kas naisel on õigus kutsuda politsei ja nõuda oma abikaasa äraviimist? Kuna mees on justkui sissetungija, kui ta on seal majas ilma omaniku loata?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Lähenemiskeelu kohaldamisel ei oma tähtsust asjaolu, kas seda taotlev isik on isikuga, kellele ta lähenemiskeeldu taotleb, abielus või mitte. Lähenemiskeelu taotlemise rahuldamine oleneb juba konkreetsetest asjaoludest.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand